Haber

Almanya’da Sabah Gazetesine Baskın Sonrası Kriz Büyüyor: Büyükelçi Dışişleri Bakanlığına Çağırıldı

Avrupa haber merkezinin bulunduğu Sabah gazetesinin Frankfurt bürosuna düzenlenen baskınlar ve gözaltıların ardından Almanya’nın Ankara Büyükelçisi Jürgen Schulz Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı.

Alman polisinin bugün Sabah Gazetesi’ne düzenlediği baskında Almanya Temsilcisi İsmail Erel ile Haber Müdürü Cemil Albay gözaltına alındı, elektronik eşyalarına el konuldu.

Söz konusu olayın ardından Dışişleri Bakanlığı’nın devreye girdiği belirtildi. Diplomatik kaynaklar, Almanya’nın Ankara Büyükelçisi Jürgen Schulz’un bugün saat 16.30’da Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldığını bildirdi.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: Alman polisinin bugün (17 Mayıs) herhangi bir ilgi göstermeden gözaltına alınması, Türk basınına yönelik bir taciz ve gözdağı eylemidir. Türk gazeteciler derhal serbest bırakılmalıdır..

Dışişleri Bakanlığı’ndan konuyla ilgili açıklama ⬇️

Sabah Gazetesi de olayın ardından internet sitesinde yer verdiği haberde FETÖ’ye işaret ederek, gözaltıların firari FETÖ’cü Cevheri İnanç’ın şikayeti üzerine gerçekleştiğini savundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu