Haber

Başkan Büyükakın: Gençlerimizin ufku Kocaeli’yi geleceğe taşıyacak

Üniversiteli öğrencilerle buluşmaya devam eden Önder Büyükakın, “Sizin ufkunuz ve vizyonunuz dünyayı ve ülkemizi çok daha iyi yerlere taşıyacak” dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi ve Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi öğrenci kulüpleri ile bir araya gelerek talep ve önerilerini dinledi. Gençlerle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Önder Büyükakın, “Üniversite öğrencilerimizin bize verdiği ilham ve enerjiyi anlatamam. Aslında böyle toplantılar sayesinde sizden çok şey öğreniyorum. Aslında tam tersine mentorluk katkısını gençlerimizden alıyorum. Sizin ufkunuz ve vizyonunuz dünyayı ve ülkemizi çok daha iyi yerlere taşıyacaktır.”

ÖĞRENCİLER TAVSİYE ETTİ, BİGAKIN TEK TEK NOT ALDI

Kocaeli Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi öğrenci kulübü liderleriyle Maide Restoran’da düzenlenen toplantıya gelen Önder Büyükakın’a Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık ve Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Şemsettin Yıldırım eşlik etti. Öğrencilerin istek ve önerilerini dinleyen Önder Büyükakın, her talebi not alarak öğrencilerle bir araya gelmenin kendileri için çok keyifli ve anlamlı olduğunu belirterek, amaçlarının şehri öğrencilerin hizmetine sunmak olduğunu ve vatandaşları en keyifli yönleriyle Önder Büyükakın, “Eksiklikler var mı? Bunları sizinle konuşarak çözmek gerekiyor. Bugünkü toplantımızın amacı varsa eksiklikleri tespit edip gidermek veya daha iyi şeyler için sizlere danışmaktır.”

FAYDALI OLDUĞUNA İNANIYORUM

Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi ve Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi’nden 34 öğrenci grubunun katıldığı toplantıya katılımlarının çok keyifli olduğunu kaydeden Önder Büyükakın, öğrencilerin gösterdiği ilgiye teşekkür ederek, “Gelecekleri belirleyerek büyüyeceğiz” dedi. doğru, mantıklı ve gerçeğe uygun öncelikler ve yapılması gerekeni yapmaktır. Buradaki görüşmemizin çok faydalı olduğuna inanıyorum” dedi. Toplantıya katılan öğrenciler özellikle Kocaeli’de hatırı sayılır bir öğrenci sayısının olduğunun altını çizerek, bu tıp toplantılarının öğrenci şehri olma yolunda çok faydalı olduğunun altını çizdiler. Hem şehrin hem de üniversitelerin kalkınmasında çok faydalı bir adım olarak gördükleri bu ortaklıkların devamını istediler. “Sınav dönemlerinde gece saatlerine kadar Genç Uzay’ı kullanıyoruz” diyerek Önder Büyükakın’a teşekkür eden öğrenciler, “Teknoloji kulüplerimize verdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Üniversite öğrencilerine ev, yurt fark etmeksizin ekonomik anlamda destek olmak amacıyla ücretsiz şehir içi çamaşırhane hizmeti veren Büyükşehir Belediyemize de teşekkür ediyoruz.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-marmara.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu