Ekonomi

Ethereum, önemli ticaret faaliyeti ve yükseliş eğiliminin ardından 1900 dolara yaklaşıyor

İkinci en büyük kripto para birimi Ethereum (ETH), haftalık %5,85 ve dört haftalık %15,17’lik kazancın ardından 1900 dolar seviyesine yaklaşıyor. Lookonchain’in verilerine göre bu fiyat artışı, “balina 0xb15” olarak bilinen değerli bir Ethereum yatırımcısının bu hafta Binance’ten 8.698 ETH (15,94 milyon dolar) satın almasının ardından kripto pazarında spekülasyonlara yol açtı.

Whale 0xb15, düşükten alıp yüksekten satma şeklindeki başarılı ticaret stratejisiyle tanınır. 87,5 gibi etkileyici bir kazanma oranına sahip olan bu trader, 12 Şubat’tan bu yana sekiz işlemden toplam 13 milyon USD kar elde etti. Perşembe günü 39,8 milyon $ karşılığında 24.548 ETH satın aldıktan sonra Binance’e 45 milyon $ değerinde ETH yatırarak netleştirdiler. yaklaşık 5,47 milyon dolar kar marjı.

Tradingview.com’daki ETH/USDT grafiğine göre Ethereum’un Günlük işlem hacminin 11.485 adet azalmasına ve 6,02 milyar dolar değerine ulaşmasına rağmen kripto paranın değerinde artış görüldü. Yazının yazıldığı sırada Ethereum, günlük %2,61 getiriyle 1890,95 dolardan işlem görüyordu.

Ancak Ethereum’un Göreceli Güç Endeksi (RSI) şu anda 71,43 seviyesinde bulunuyor ve bu da aşırı alım koşullarını ve potansiyel bir trendin tersine dönme riskini gösteriyor.

IntotheBlock’tan elde edilen veriler, merkezi borsaların (CEX’ler) geçen hafta 210 milyon dolar kaybettiğini gösteriyor. eter Bu, çıkış kaydettiğini ve ağustos ayından bu yana en büyük çıkışa işaret ettiğini gösteriyor. Borsalardaki arzdaki bu düşüş, satın alma faaliyetlerinin arttığını gösteriyor ve yatırımcılar arasındaki yükseliş eğilimini yansıtıyor.

227,4 milyar dolarlık piyasa değeriyle Ethereum, küresel pazardaki en büyük ikinci kripto para birimi konumunu korumaya devam ediyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

alaca-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu