Haber

Gazze’de İsrail güçlerinin Cenin Mülteci Kampı’nda 6 Filistinliyi öldürmesine karşı protestolar sürüyor.

İsrail ablukası altındaki Gazze Şeridi’nde Filistinliler, İsrail güçlerinin Batı Şeria’nın Cenin kentine düzenlediği baskını protesto etti, 6 Filistinli öldü, 26 Filistinli yaralandı.

İsrail sınırına yakın Gazze’de toplanan yüzlerce Filistinli, İsrail ordusunun Cenin Mülteci Kampı’na düzenlediği baskına karşı gösteri yaptı.

Göstericiler, “Gazze ve Cenin tek yürek” ve “Filistinli tutsaklar için özgürlük” yazılı pankartların yanı sıra Cenin’de İsrail güçleri tarafından öldürülen Filistinlilerin fotoğraflarını taşıdı.

Tel Aviv yönetiminin Batı Şeria’daki baskınlarına karşı sloganlar atan göstericiler, yaptıkları açıklamada İsrail’in Filistinlileri katletmesini kınadılar.

Ne oldu?

İsrail askerlerinin işgal altındaki Batı Şeria’nın kuzeyindeki Cenin Mülteci Kampı’na düzenlediği baskında 6 Filistinli öldü, 26 kişi de yaralandı.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te sık sık konutlara baskın düzenleyen İsrail güçleri, çeşitli argümanlarla Filistinlileri gözaltına alıyor.

İsrail ordusu ve Yahudi yerleşimcilerin açtığı ateş sonucu yılbaşından bu yana aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu toplam 74 Filistinli hayatını kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu