Haber

Metin Külünk ve avukatları İsrail Başbakanı Netanyahu hakkında suç duyurusunda bulundu

Eski AK Parti Milletvekili Metin Külünk ile avukatlar Mücahit Birinci ve Burak Bekiroğlu, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Külünk, Birinci ve Bekiroğlu, Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne gönderilmek üzere İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdikleri dilekçede, yargılanması istenen Netanyahu’nun “savaş”, “soykırım” ve “insanlığa karşı” suçlar işlediğini belirtti. “Tüm dünyanın gözü önünde.

Dilekçede Netanyahu’nun, Siyonist yapının hayali haritasını gerçeğe dönüştürmek için Gazze’de yaşayan bebek, çocuk, kadın, sivil tüm insanları katlettiği belirtiliyor:

“Başvurumuz ve talebimiz konusu olan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, itham edildiği suçları işlerken uluslararası müktesebat uyarınca yasaklanmış silahları kullanmaktan çekinmemektedir. İşlenen suçlar inkar edilemez, her damla tanesi kadar sağlamdır. Vicdan sahibi her insanın, insanlığın tasvip etmemesi gereken gözyaşı çeşmesinden akmaktadır.” “Korkusuz ve korkusuz bir şekilde yapılıyor.”

Dilekçede, Netanyahu ve birlikte hareket ettiği kişilerin uluslararası ceza normları çerçevesinde Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde yargılanması gerektiği belirtilerek, “İnsanlığın hukuka olan güveninin ve cezasızlık algısının oluşmasını önlemek için bu şarttır. Aksi takdirde tüm bu olaylara sessiz kalmak insanlığın hukuka ve Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne olan inancını zedeleyecektir.” “Ceza Mahkemesinin tarafsızlığına gölge düşürecektir.” ifadeler kullanıldı.

İsrail’in baskınları sonucu Gazze’de öldürülen ve yaralanan çocukların fotoğraflarının da yer aldığı dilekçede, Netanyahu ve diğer faillerin kimliklerinin tespit edilmesi için dava açılması talep edildi.

silopiajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu