Ekonomi

Resmi Gazete’de EPDK Kararları

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Boru Sınırları ile Petrol Taşıma AŞ’nin (BOTAŞ) ulusal iletim şebekesi yatırım programı onayı için alınan “2022 iletim şebekesi yatırım tavan tutarı” 4 milyar 313 olarak değiştirildi. milyon 298 bin 500 lira.

Konuya ilişkin EPDK kararı Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, 12 Mart 2022 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan meclis kararının birinci maddesinde yer alan 2 milyar 590 milyon 417 bin lira olan iletim şebekesi yatırım tutarı 4 milyar 313 milyon 298 bin 500 lira olarak değiştirildi.

Ayrıca EPDK’nın “Garanti Usul ve Esaslarında Değişiklik Yapılmasına İlişkin Usul ve Esaslar” konulu kararı Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, avans ödemesini kısmen veya tamamen yapmayan piyasa katılımcılarının bulunması halinde eksik ödenen avans fiyatları, yetersiz avans alacaklısı olmayan piyasa katılımcılarının vermesi gereken ek teminattan düşülecektir.

Teminat tutarlarından düşülecek avans fiyatları hesaplanırken varsa ödenmemiş veya ertelenmiş avans borçları mahsup edilerek ilgili fatura döneminin fatura vade tarihine kadar hesaplarda dikkate alınacaktır.

dortdivanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu