Haber

Sınava geç kalan öğrenciyi otobüs şoförü eğitti

Sınava geç kalan öğrenciyi otobüs şoförü eğitti

AYDIN ​​​​- Aydın’ın Efeler ilçesinde KPSS’ye geç kalan öğrenci, halk otobüsü şoförü Özgür Gümüş’ün yardımıyla sınavı 1 dakika önce yakaladı.

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı için ilgili kurumlar ve belediye şoförleri adayların mağdur olmaması için gerekli tedbirleri alırken, KPSS’ye geç kalan bir adaya halk otobüsü şoförü Özgür Gümüş tarafından bir dakika öncesinden eğitim verildi. Sınav heyecanı yaşayan memur adayları geç kalmamak için sabahın erken saatlerinde yola çıkarken, bir aday sınavdan 15 dakika önce belediye otobüsüne bindi. Otobüs şoförüne sınava girmesi gerektiğini söyleyen otobüs şoförü Gümüş, duyarlılık örneği göstererek aracının güzergahını değiştirdi. Osman Yozgatlı Ortaokulunda sınava girecek öğrenciyi yetiştirmek için çaba sarf eden otobüs şoförü, sınavdan 1 dakika önce genç memur adayını eğitti.

Aydın İl Halk Otobüsleri Kooperatifi sürücüsünün hassas davranışı vatandaşlar tarafından takdir edilirken, o anlar otobüsün güvenlik kamerasına yansıdı.

Aydın Şehir İçi Halk Otobüsleri Kooperatifinden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “23.07.2023 Pazar günü yapılan KPSS sınavında ek seferler düzenlendi. Alınan tedbirlere rağmen bazı sınavlara girecek adayların sınav saatinde okulda olabilmeleri için araçlarımız ve şoförlerimiz fedakarlık yaptı. SS adayını sınava gireceği Osman Yozgatlı okulunda yetiştirdi. Her sınavda olduğu gibi sınava giren her vatandaşa yardımcı olmak bizim görev ve sorumluluğumuzdur. Şoförümüze teşekkür ederiz. 09 M 0385 otobüsümüz Özgür Gümüş ve diğer şoförlerimize emekleri için teşekkür ederiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu