Haber

Yenişehir Belediyesi kaçak sakatat deposuna baskın düzenledi

Mersin Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin bir depoya yaptığı baskında, lokanta ve lokantalara satılmak üzere sağlıksız koşullarda muhafaza edilen onlarca kilo sakatat olduğu belirlendi. Kaçak olarak faaliyet gösteren bir iş yerinde ele geçirilen sakatat eserler imha edildi.

Halkın sağlığını korumak amacıyla denetimlerini aralıksız sürdüren Mersin Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ihbar üzerine Yenişehir ilçesi Çiftlikköy Mahallesi’ndeki bir depoya baskın düzenledi. Yenişehir Belediyesi ile Yenişehir İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü iş birliğiyle yürütülen incelemelerde, sakatat eserlerin hijyen kurallarına uyulmaksızın depoda saklandığı ve restoranlara satılmak üzere işlendiği belirlendi. Ele geçirilen sakatat eserler imha edilmek üzere el konulurken, depo mühürlenerek faaliyetlerine son verildi.

Kent genelinde denetimlere devam edeceklerini belirten Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Vatandaşlarımızın sağlığını korumak boynumuzun borcu. Maalesef bugün bir depoya baskın düzenlediğimizde korkunç bir manzarayla karşılaştık. İnsan sağlığını hiçe sayanlara karşı mücadelemiz devam edecektir. Zabıta ekiplerimizle denetimlerimize kesintisiz devam edeceğiz.” söz konusu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu